Autor Wątek: Agonia - felczer i powrót dopełni sił  (Przeczytany 5570 razy)

Kys

• Gracz
Agonia - felczer i powrót dopełni sił
« dnia: Maj 14, 2009, 14:15:55 »
Sorry, że spamuje forum ale mam powodu :D

1 Stan agonalny trwa 15 minut (lub 30 Żywotność, 60 NDZ) czy nadal jest tak, że taki gracz  nie może się ruszać, ba czy nadal jest półtrupem, bezwładnie czekającym na to aż ktoś ko wyfelczeruje?

2 Czy tylko Uzrdowiciel przywraca do stanu pełnej żywotności z agonii czy jest też metoda magiczna - czar lub rytuał, a co za tym idzie też zwój lub eliksir. Albo konkretniej - czy taki czar mógłby powstać i z powodzeniem zadziałać?
Powrócę w blasku krwi i odmętach chaosu... świat wspomni imię Boltanora, gdy kroczyć będę pośród legionów Zachagana !!!

Wiedźmin forever

• SF
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 14, 2009, 20:11:26 »
1 Tak - choć ruszać się i jęczeć trochę może, bo to w końcu agonia, a nie śmierć.
2 Uzdrowiciel też, ale może również być mag sfery życia (bo czemu nie), a idąc tą drogą również kapłan, który odprawi zajebisty rytuał. Dajmy na to szpital znajdujący się w świątyni Vortha i Dumiel będzie korzystał z wszystkich trzech metod.
Entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem
Do ludzi trzeba mieć dystans i dobrą precyzję.
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia nie ubierają tego w słowa.

Kys

• Gracz
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 14, 2009, 20:20:53 »
Nie chce wracać do dawnych sporów ale czemu ma być to :
Cytat: Wiedźmin forever
zajebisty rytuał
rozumiem, że kapłan nie może wskrzeszać, ale czemu wyciągnięcie ze stanu Ciężko Ranny ma być wyjątkowo trudnym rytuałem?

Tak czy siak dzięki za rozjaśnienie zasad.
Powrócę w blasku krwi i odmętach chaosu... świat wspomni imię Boltanora, gdy kroczyć będę pośród legionów Zachagana !!!

Kasiupeja

• SF
    • http://www.larpowaszafa.wroclaw.pl
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 14, 2009, 20:27:40 »
Bo nie wracamy już do zamierzchłych czasów, tylko stale podnosimy stopień fajności (zajebistości) i nie zamierzamy nic obniżać :P
szyję stroje i akcesoria larpowe :) zamówienia na katarzyna.lenk@wp.pl

Wiedźmin forever

• SF
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 14, 2009, 20:59:59 »
Źle mnie zrozumiałeś - każdy rytuał ma być zajebisty (nie chodziło mi, że ma być \"wyjątkowo trudny\". A tzw \"zwykły rytuał\" dla więszkości graczy jest to po prostu pochylenie się nad poszkodowanym i pomizianie go po policzku :/. A leczenie zawsze jest trudne - Uzdrowiciel to skill drugiego poziomu więc i rytuały powinny stać na poziomie odpowiednim do powagi sytuacji.
Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia nie ubierają tego w słowa.

Kys

• Gracz
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 14, 2009, 21:05:15 »
No to się cieszę, że to była tylko kwestia złej mojej interpretacji Twoich słów, a niegodzenia mój czuły punkt :P
Oczywiście zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości problemu :D

Kebab

• Gracz
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2009, 21:20:14 »
Cytat: Kys
Rozumiem, że kapłan nie może wskrzeszać.
Właściwie, jeśli się nie mylę, to kapłan może wskrzeszać - byleby do rytuału zgromadził odpowiednią liczbę wiernych. Zakładam że odpowiedniość tej liczby będą określać orgowie i rozjemcy.
| 2007 - Kebab Sierżant straży Torreno | 2008 - Szafir Komandor KB | 2009 - Szafir Komandor KB | 2010 - Marcin Bronicki Starosta Trzekoszycki | 2011 - Sabriel Thel Palladyn|

Kys

• Gracz
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 14, 2009, 21:30:36 »
No widzisz Kebeb, z tego co ja pamiętam, dyskusja o wskrzeszaniu zakończyła się na tym, że żaden gracz nie będzie miał możliwości wskrzeszenia kogokolwiek. Niestety tego wątku już nie mogę znaleźć na forum (szukałem:P), ale chyba właśnie stanęło.
Czy dobrze nie wiem, na pewno inaczej...

Kebab

• Gracz
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 14, 2009, 22:53:12 »
Lepiej żeby jakiś org się wypowiedział, bo wole nie mieszać :P
| 2007 - Kebab Sierżant straży Torreno | 2008 - Szafir Komandor KB | 2009 - Szafir Komandor KB | 2010 - Marcin Bronicki Starosta Trzekoszycki | 2011 - Sabriel Thel Palladyn|

Wiedźmin forever

• SF
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 14, 2009, 22:54:44 »
Generalnie jeśli chodzi o wskrzeszanie to efekcie tamtej dyskusji postanowiliśmy nie zmieniać mechaniki wskrzeszania, a jedynie interpretacje rozjemców (zwiększyć poziom trudności tego rytuału oraz zwrócić szczególną uwagę na wykorzystywanie przez kapłanów skilli 2 i 3 poziomu. To gdzieś było opisane. Rytuał wskrzeszania powinien być z masakrycznym wykopem. Jak coś pójdzie nie tak to może się nie udać, albo działać tylko częściowo (przywrócić do życia np na 30 min). Idea jest taka, żeby wskrzesić dało się może jedną lub dwie postaci na całą grę.

Kys

• Gracz
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2009, 23:03:24 »
Wrócę do tematu:P
W zasadach jest to nie do końca klarownie napisane, stąd pytanie:
Po zabiciu felczera ile czasu ma jego podopieczny(cięzko ranny) na znalezienie nowego felczera? 15 minut(Żywotność 30, NDZ 60) czy jest inaczej.
Poza tym czy ta osoba jest nadal ciężko ranna czy znowu ma stan agonalny.

Ps. Do Organizatorów
Wiem, że się to łatwo mówi, ale może po każdym takim pytaniu ze strony graczy odnośni zasad robić update\'y na stronie Fantazjady i uściślać te kwestie. Po jeśli jedna osoba miała wątpliwości to skąd pewność, że parę następnych też ich nie ma lub nie będzie miało...

Wiedźmin forever

• SF
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2009, 23:40:17 »
Co do rytuałów kapłańskich tak jak pisałem - w mechanice nic się nie zmieniło.
Co do felczera i jego opieki - słuszna uwaga. Wniesiemy odpowiednią poprawkę.

Vi

• Gracz
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 16, 2009, 00:42:11 »
To ja mam jeszcze pytanie:
Czy osoba posiadająca umiejętność felczer bądź uzdrowiciel może leczyć również siebie? Myślę, że możliwym by było aby uzdrowiciel wyleczył siebie z choroby bądź okaleczenia albo przywrócił do stanu rannego ze stanu agonalnego?
F2009 (...), F2010 (DU ANTALNISCH SCHWEINEHUNDENNNNNNN, IM HAMMERTSEIN...), F2011 (Będzie na pierwszą stronę! Tablicy!), F2012 (???)

ಠ_ృ

Kys

• Gracz
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 16, 2009, 00:53:04 »
Vi - spójrz na logikę . Stan agonalny to oddawanie resztek życia przez postać, nie sądzę by ktoś taki był w stanie wstać a co dopiero używać swoich zdolności i precyzyjnie leczyć z bardzo ciężkich ran
Co do Uzdrowienia to myślę, że raczej też nie... Bo o ile z chorób, zatruć i okaleczeń(o ile te nie pozbawiają gracza np. rąk) taki ktoś mógłby byc sam dla siebie pomocą tak na pewno sam nie poradzi sobie z wyprowadzeniem siebie ze stanu Ciężko Ranny - choćby dlatego, że Ciężko Ranny ma tylko jeden punkt życia  i traci wszystkie zdolności - czyli Uzdrowiciela też. To chyba oczywiste.

Jeśli się mylą to niech ktoś z prawodawców :P:D mnie poprawi

Vi

• Gracz
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 16, 2009, 01:05:34 »
No z tym wyciąganiem ze stanu agonalnego to pewnie by nie przeszło, ale okaleczenia i choroby problemu raczej by nie sprawiały (oczywiście, tak jak mówisz, o ile okaleczone nie byłyby ręce). Zatrucia - w sumie nie wiem, bo chyba działają natychmiastowo?
F2009 (...), F2010 (DU ANTALNISCH SCHWEINEHUNDENNNNNNN, IM HAMMERTSEIN...), F2011 (Będzie na pierwszą stronę! Tablicy!), F2012 (???)

ಠ_ృ